Užitečné rady a tipy v Dubaji

Chcete se parádně vykoupat, nebo si užít obrovská nákupní střediska, či zažít různá dobrodružství?

  • Doprava

Dubaj má metro, které patří mezi nejmodernější na světě. Pohodlně se s ním dá dostat po celém městě. Také je zde hustá síť autobusů. Pro MHD se vyplatí koupit několikadenní jízdenka. U autobusů bývá někdy problém najít správnou zastávku. Další varianta jsou taxíky. Ceny jsou celkem příznivé, díky cenám benzínu.

  • Koupání

Dubaj nabízí množství pláží, které stojí za návštěvu. Krásné pláže jsou v okolí hotelu Burdž al-Arab, v Jumeirah.

Osobně hodně doporučuji pláž La Mer. Okolo pláže se nacházejí bývalé industriální budovy přestavěné na restaurace a kavárničky. Poblíž je také vodní park. 

  • Zajímavé stavby

Za návštěvu stojí Burj Khalifa – nejvyšší budova světa. Není ale zcela nezbytné vyrazit až nahoru. Skvělý výhled je na ni z Dubai Shopping Mall. Což je další zajímavost. Z těch méně turistických bych vyzdivhl ještě “zrcadlo”, které dělá starou a novou Dubaj. Majestátní hotel Budrž al-Arab by měl vidět také každý. Ideálně spojit s koupačkou na přilehlých plážích.

  • Atrakce

Nechci se rozepisovat o stovkách možností, které v Dubaji máte. Vyzdvihl bych určitě největší tančící fontánu na světě, která se nachází mezi Dubai Shopping Mall a Burj Khalify. Doporučuji ji vidět večer od 18 do 22 hodin.

Další parádní a neotřelá záležitost je plavba lodí abra přes kanál Dubaj creek. Pokud si dáte jednosměrnou jízdenku, stojí asi 6 Kč.

  • Alkohol

Kvůli tomu, že jsou emiráty muslimské, je trochu problém sehnat alkohol v obchodech, ať už víno, nebo pivo. Dokonce ani ve větších obchodech s potravinami jsme nesehnali ani pivo. Ve větších hotelech není samozřejmě problém. Ať už v baru, nebo i v minibaru přímo na pokoji. Také se můžete předzásobit ve freeshopech na letišti.

  • Měna a Ceny

Ve Spojených arabských emirátech se platí Dirhamy. Přepočet je cca 6 Kč / 1 AED.

Rozpětí cen je široké. Od luxusních restaurací v centru, až po příjemné kavárničky v okrajovějších částech. Pokud jsme jedli trochu dále od centra, dostali jsme se na cca 6O Kč za jídlo na osobu. V obchodních centrech pak na cca 100 – 150 Kč.

Denní jízdenka na MHD stojí 20 AED.

 

970x210.jpg
970x210.jpg

A zde si můžete přečíst příjemný cestopis z Dubaje.